E-posta Yazdır PDF

KRS Bilya
1953 yılında Alman FAG fabrikasının tezgahları ile Romanya'da kurulan, dünyanın en büyük rulman üreticisi olan S.C.RULMENTI S.A.BARLAD tesisleri 60 yıllık bir tecrübe birikimine sahiptir. URB ve KRS marka rulmanların üretimi bu tesislerde yapılmaktadır.
1.300.000 m2 açık alanı, 420.000 m2 kapalı alanı olan ve 6 ayrı üretim tesislerinden oluşan bu dev fabrika, 2000 yılında Türk sermayesi tarafında özelleştirme yolu ile satın alınmıştır.
Kurulduğu günden itibaren fabrikamız Türk sermayesine geçtiği günden beri yeni teknolojik yatırımlarına hızla devam etmektedir. Son iki yılda 30 MİLYON DOLAR yatırım yapan fabrikamızda 3.200 kişi çalışmaktadır. 100'ü rulman mühendisi olan fabrikamızda, halen 510 mühendis ve branşında uzmanlaşmış teknik kadrosuyla, yılda 30 MİLYON ADET RULMAN üretim kapasitesine sahiptir. Rulman üretiminin yanında Avrupa'nın tek masif kafes üreticisi ve Romanya'nın tek sert metal testere üreticisi konumundadır. Ayrıca yılda 1 milyon adet dişli üretme kapasitesine sahiptir. Ürettiği rulmanların %70'ini ihraç eden fabrikamız en önemli pazarı Amerika ve Avrupa'dır. Toplam ihracaatının %80'ini amerika ve batı avrupaya ihraç eden fabrikamız % 20'luk kısmını ise Asya pazarına satmaktadır. Ürünlerimizin önemli özelliği, özellikle imalatında rulman kullanan fabrikaların giriş kalite kontrolü yapılmadan direk montaj hattında mamüle monte edilmesidir. Rulmanların üretiminde ASİL ÇELİK'ten alınan 100 Cr6 ( SAE – 52100 ) çeliği kullanılmakta BİLYALAR GRADE 10 kalitesindeki SKF'e ait EUROBALL firmasından temin edilmektedir. Her rulman tüm parametreleri bakımından  montaj hattında 2 ayrı istasyonda 2 kez ve %100 bazda gürültü, tolerans, boşluk kontrol cihazlarından geçmekte ve tam elektronik sistem ve motorlar için kullanılanları bu perfonmans düzeyine uygun Q6 olarak üretilmektedir. Üretim tesislerimiz olanBarlad tesisleri  ISO-9001/9002 Kalite Sertifikasına sahiptir. Fabrikamız Türk ve Romen mühendislerinin kontrol ve denetimi altında üretimini dünya standartları üzerinde sürdürmektedir. KRS Rulmanları 2001 yılında Türk Standartları Enstitüsünde, TSE Kalite Uygunluk Belgesine mazhar görülmüş ve TS-6269 Zorunlu Uygunluk Belgesi almıştır.Toplam kalite felsefesini ve tam zamanında teslimat prensiplerini benimseyen ve uygulayan fabrikamız dünyanın tanınmış ve aranan rulmanlarını üretmektedir. Dünya pazarlarında çok iyi Tanınan ve birinci sırada Aranan bir konuma gelmiş olan URB markasının yanında, Rulman üretiminde  yarım asırlık tecrübenin ışığında TÜRKİYE pazarınada yeni bir marka hediye eden fabrikamız KRS markası ile Türkiye'de sizlerin beğenisine sunulmuştur.
Kocaeli ve bölgesinde sizlere daha iyi hizmet vermek amacı ile yanlız KRS ve URB markalarının satıldığı yeni bir satış noktası açılmaktadır.

Krs bilya sanayi ve tic.ltd.şti. bundan sonra sizlere en iyi servisi verecek, satış öncesi ve satış sonrası her türlü teknik bilgiyi ve uygulama örneklerini ücretsiz olarak sunacaktır. Fabrikamız ile birlikte Toplam Kalite Felsefesi'ne uygun olarak müşterilerimizin memnuniyeti bizim için öncelik olacaktır.
Saygılarımızla.